Gabriela Wójcik- 00029/2017

Gabrysia urodziła się 14.021.2008 r. Pochodzi z Krakowa. Gabrysia cierpi na zespół Retta. To ciężkie, kompleksowe schorzenie neurologiczne. Występuje głównie
u dziewczynek i kobiet. Objawy zespołu Retta mogą być początkowo niezauważalne, pojawiają się w kilka miesięcy po urodzeniu i stają się bardziej widoczne w drugim roku życia. Osoby cierpiące na zespół Retta są fizycznie głęboko niepełnosprawne i całkowicie uzależnione od pomocy otoczenia przez całe życie. Gabysia jest dzieckiem leżącym, sama nie siedzi, nie mówi. Potrzebuje specjalistycznego sprzętu do funkcjonowania. Jest po ciężkiej operacji kręgosłupa.

Dzięki Państwa wpłatom jesteśmy w stanie zapewniać Gabrysi jak najlepszą rehabilitację oraz specjalistyczny sprzęt. To m.in. specjalny wózek, pionizator, ortezy do pionizacji, siedziska, w których siedzi w domu i w szkole, specjalistyczny materac, dzięki któremu podczas spania nie pogłębiają się przykurcze w jej nogach.
Ponieważ Gabrysia cały czas rośnie, z części tego sprzętu zaczyna wyrastać. Pojawiają się też kolejne sprzęty, których potrzebujemy do tego, by jak najlepiej ją rehabilitować. W imieniu Gabrysi i swoim bardzo dziękujemy za pomoc!

15 sty 2018
Nowy wózek dla Gabrysi

Dzięki Państwa zaangażowaniu w grudniu 2017 roku udało się zakupić nowy wózek inwalidzki dla Gabrysi. Pomoże on opiekunom dziewczynki sprawniej dostarczyć dziecko na leczenie i rehabilitację. Gabrysia czeka teraz na operację kręgosłupa, która zredukuje dużą skoliozę i ulży dziewczynce w bólu. Po operacji czeka ją długa rehabilitacja. Każda wpłata od Państwa zostanie przekazana na leczenie i rehabilitację Gabrysi. Serdecznie dziękujemy za dotychczasowe zaangażowanie.